A ty si dobrý kresťan a čestný občan?

HUMENNÉ – Prvú februárovú nedeľu sa v MSKS v Humennom konala don Bosco show. Saleziánska rodina, ale aj ďalší obyvatelia mesta Humenné mohli stráviť nedeľne popoludnie plné zábavy a rodinnej atmosféry, pri príležitosti osláv sviatku sv. Jána Bosca.
 
Tohtoročná téma don Bosco Show sa niesla v duchu hesla saleziánskej rodiny pre rok 2020 „Dobrí kresťania a čestní občania.“
 
Diváci mohli vidieť množstvo zábavných, ale aj poučných scénok, ktorými chceli dievčatá a chlapci priblížiť odkaz don Bosca, ktorý v nich zanechal. „Posledné roky som bol na DBS vždy ako učinkujúci, tento rok prvýkrát ako divák. Potom čo som videl scénky plné radosti a veselosti, ktoré si pripravili chlapci a dievčatá som si znova uvedomil, čo znamená mať saleziánského ducha.“ vyjadril sa animátor Čaby.
 
Novinkou boli takzvané „statické fotky“. V nich sa postupne divákom predstavili všetky stretká. Ďalšou novinkou boli aj živé vstupy medzi moderátormi a divákmi, ktorí sa mohli zapojiť do kvízu, hry a aj tomboly. „Veľmi sa mi páčil nápad, že do DBS boli zapojení aj diváci. Taktiež sa mi veľmi páčila atmosféra a to, že som tam mohla byť s ľuďmi, ktorých mám rada.“ s úsmevom dodala Natálka – jedna z účastníkov.
 
Don Bosco show je podujatie, ktorým si saleziánska rodina po celom Slovensku pripomína svojho zakladateľa sv. Jána Bosca. Predstavenie, v ktorom si chlapci, dievčatá, animátori, spolupracovníci, saleziánky a saleziáni pripravia zábavný program, ktorým chcú osláviť sviatok don Bosca, ale taktiež priblížiť jeho odkaz ostatným obyvateľom mesta, sa koná každý rok na prelome januára a februára. My všetci sa už teraz tešíme na ďalší ročník don Bosco show!