V týždni od 15. – 19. júla sa v Modre nad Cirochou uskutočnil prvý ročník Detského letného tábora s názvom „V hlave“, ktorý sa podujali spolu prichystať Laura, združenie mladých v spolupráci s Obcou Modra nad Cirochou a miestnym farským úradom. Počas piatich dní prežívali deti spolu s animátormi ťažkosti i radosti dospievajúcej Riley – postavy z rozprávky „V hlave“. Postupne sme spoznali Strach, Smútok, Radosť, Nechuť ale i Hnev. Hlavným heslo celého tábora bolo: ŽI NAPLNO!

Pondelok sme začali na „Ostrove priateľstva“. Deti sa rozdelili do skupiniek a nasledovala veľká zoznamovačka, nadväzovanie kamarátstiev. V skupinkách sme si vytvorili vlastné logo a pokrik. Po chutnom obede, ktorý nám v tento a aj ďalšie dni s láskou navarili ochotné duše z Modry, sme sa zabavili na tancoch a prvej táborovej hre. Po nej sme deň ukončili sv. omšou.

Druhý deň – „Ostrov rodiny“ – sme začali táborovým tancom a tipovačkou. Animátori si pripravili tvorivé dielne, kde si deti mohli vyrobiť rôzne meče, štíty, náramky, bublifuky, alebo pokladničky či prasiatka z plastových fliaš. Dievčatá predviedli svoju kreativitu pri maľbe kameňov, či výrobe svietnikov. Po obede opäť nasledovala veľká táborová hra a po nej sv. omša.

V stredu, na „Ostrove predstavivosti a fantázie“ nás čakal celodenný výlet do Humenného kam sme sa presunuli vlakom. Naším cieľom bola plaváreň, kde sme strávili doobedie, potom nasledoval obed a presun k saleziánom, kde sme si zahrali ping-pong a kalčeto. Po sv. omši sme sa občerstvili zmrzlinou a  vrátili sa vlakom domov.

Štvrtok sa niesol v športovom duchu, keďže sme sa ocitli na „Ostrove športu“. Doobeda sme sa vyšantili na športových hrách ako Indiánska šatka, preťahovanie lanom či prehadzovanie loptičiek. Po výdatnom obede sme sa vybláznili pri spoločnej oblievačke a vodných hrách. Prekvapením boli hasiči, ktorí spravili parádnu penu a na záver nás všetkých poriadne zliali.

Posledný deň sa niesol v duchu hlavného hesla „Ži naplno!“. Vybrali sme sa na menšiu túru. Animátori si totižto pripravili vyzývačku, kde každá skupinka musela plniť rôzne úlohy a dostať sa až k vodojemu. Po obede čakal chlapcov futbalový turnaj. Pre dievčatá boli pripravené tance. Na záver sme privítali rodičov, ktorým sme predstavili celý tábor- jednotlivé skupinky s ich pokrikmi a vlajkami, výzdobu, ktorá nás každý deň vťahovala do deja a nemohlo chýbať ani slávnostné vyhodnotenie a vyhlásenie víťaznej skupinky. Ako pamiatku na tábor sme dostali krásne modré vaky, aby sme si v nich odniesli kopec zážitkov. Nakoniec sme si spolu zatancovali, občerstvili sa melónom, buchtami a pozreli fotky z celého týždňa. 

Veríme, že spoločne strávené dni nám pomohli upevniť medzi nami priateľstvá a dodali viac odhodlania ŽIŤ NAPLNO! Prvý ročník je za nami a už teraz sa tešíme na ďalší Modranský tábor.

 

 

Zuzka: Perfektný tábor, škoda že už koniec. Super táborové tance a hry. Páčilo sa mi pozeranie filmu a hranie futbalu.

Diana: Najlepší tábor. Boli tam najlepší animátori a mohla som tam byť sama sebou. Určite pôjdem aj na budúce leto.

Natálka: Boli tam super hry. Páčilo sa mi na plavárni a herne u Saleziánov. Chutné obedy. Dobré tance a super téma. Už sa teším na ďalší rok :D.

 

Tento projekt bol podporený z dotácie Ministerstva školstva, vedy, výskumu a športu SR „Programy pre mládež 2014 – 2020“, ktorú administruje IUVENTA – Slovenský inštitút mládeže.

 

Autor: Jozef Hančar