Dňa 19.1. 2018 sa uskutočnila nocovačka Myšičiek. Ani zúčastnené dievčatá ešte netušili, čo pre ne animátorky pripravili. Tým viac boli prekvapené, keď mohli prvý krát vstúpiť do sms.

Myšičky začali nocovačku  v SCVČ a stredisku Laura prípravou scénky na don Bosco show. Neskôr sa presunuli do saleziánskeho strediska, kde sa po mládežníckej svätej omši mohli konečne zúčastniť na programe sms. Tento krát sa tematicky dotýkalo známej televíznej súťaže plnej dobrodružstva, odvahy a prekonávania nielen strachu, ale i vlastných hraníc a možností. 

Po ukončení sms pokračovala cesta plná smiechu, zábavy večerným humenským mestom naspäť do SCVČ a strediska Laura. Vyhladované dievčatá plné emócií a zážitkov sa s chuťou pustili do chutného cheesecaku, ktorý pripravila animátorka Aďka. Takto nasýtené mali silu na ďalšiu časť programu- dôvernú diskusiu na zaujímavé témy pri sviečkach a tajomnej nočnej atmosfére. 

Ranné vstávanie bolo pre všetky náročné, hoci zaspať im pomohol film so zaujímavou myšlienkou úcty k žene a k človeku celkovo. Po raňajkách a pred upratovaním spoločne reflektovali nad svojou budúcnosťou, čo vyjadrili aj listom, ktorý napísali svojej potenciálnej dcére. Vďačné za program, ktorý bol z dielne ich animátoriek Aďky, Marry a Mary záverečnou fotkou zvečnili pamiatku na spoločné chvíle.

Autor: Johanka Frenáková, Dáška Čepelová