Humenčania pri každodennej prechádzke námestím majú možnosť nazrieť do zákulisia Súkromného centra voľného času Laury. Od 1. 6. 2016 im skrášlia deň usmievavé dievčatá a lákavé ponuky pre nich alebo ich deti či vnúčatá. Samozrejme na Laurinom novom propagačnom banneri.

Scvč Laura sa venuje dievčatám od veku 7 rokov, ktoré majú chuť cez mnohé krúžky, stretká, zážitkové akcie a dobrovoľnícke aktivity vyzrieť a prežiť detstvo a mladosť plnú zábavy, krásnych priateľstiev a spoločenstva. Silnou stránkou strediska je otvorenosť pre všetkých a schopnosť objaviť a spoznať hudobné, športové, tanečné, spevácke či animátorské talenty. „Sú tam  super ľudia, skvelý program a stále keď tam idem, tak viem, že sa tam nebudem nudiť,“  Vanesa Tichá.

Dobrovoľníctvo, je v dnešnom svete rozšírené a žiadané a je krásne vidieť mladých, ktorí aj napriek mnohým povinnostiam a ich talentom, ktoré môžu rozvíjať, venujú svoj čas aj iným, ktorí nie vždy majú takéto príležitosti. V Scvč Laura sa na označenie dobrovoľníka používa pojem animátor- doslovne oduševňovateľ, ten čo sa stará aj o duchovnú zložku nielen svojej osobnosti.  „ Rada trávim svoj voľný čas s deťmi a chcem ich naučiť to, čo mňa kedysi moje animátorky naučili a dúfam, že sa mi to podarí. Veľmi sa teším, keď budem oficiálne animátorkou a snáď sa aj deti budú tešiť,“ Štefánia Čubáková.

Laura je miesto, kde sa aj napriek všetkému po mnohých rokoch, stretávajú mnohé generácie bývalých dobrovoľníčok od vysokoškoláčok až po tehotné a skúsené mamky. „Je tam veľa úžasných ľudí, s ktorými sa nikdy nenudím a vždy si odnášam dobrú náladu a peknú spomienku,“ Viktória Vasiľová.

Tak neváhaj a pridaj sa k nim aj Ty!